Recents in Beach

המועמדים לנשיאות מתחילים להתכונן לעימות הנשיאותי הראשוןמתכוננים לעימות:


בעוד ארבע שבועות מהיום ייערך העימות הנשיאותי הראשון בין דונלד טראמפ לבין הילרי קלינטון ושני המועמדים כבר מתחילים לשנס מותניים ומתכוננים, מתכוננים ממש, לקראת המאורע. זה נעשה באמצעות בניית צוות יועצים, הכנה לעימותים מדומים, פיתוח אסטרטגיה לניהול העימות וצפייה מרובה בהתנהגות היריב.

ביום ראשון האחרון קיים טראמפ לראשונה מפגש התארגנות לקראת העימות במעונו שבניו ג'רזי, פגישה בה נכחו מייק פנס, כריס כריסטי, רודי ג'וליאני וכן מנכ"ל רשת Fox News לשעבר רוג'ר איילס שכבר פורסם בעבר כי הוא אמור לייעץ לטראמפ לקראת העימותים. החבר'ה האלה, מגובים בבתו של טראמפ איוונקה ובבעלה ג'ארד, דנו בהכנות לקראת העימות ובפיתוח האסטרטגיה לניהולו. בתקופה הקרובה שעד לעימות ירחיב הצוות את פגישותיו בנושא.

במקביל, ביממה האחרונה דווח כי הילרי קלינטון תמנה את רון קליין להיות האדם שינהל את ההכנה שלה לעימותים הנשיאותיים. קליין שימש כראש הסגל של סגן הנשיא ג'ו ביידן וכיועץ בבית הלבן והוא מונה על ידי הנשיא ברק אובמה לשמש כאחראי על המלחמה בנגיף האבולה לפני כשנתיים. במטה של קלינטון עדיין לא מצאו את האדם ש"ישחק" את טראמפ בעימותים המדומים שבכוונתם לערוך טרם העימות הרשמי אך הם עדיין מחפשים.

העימות הנשיאותי הראשון בין טראמפ לקלינטון יחול ב-26 בספטמבר בשעה 21:00 (לפי שעון החוף המזרחי בארה"ב, 04:00 בישראל) והוא יימשך 90 דקות. עד כה לא פרסמה הועדה הדו-מפלגתית האחראית על העימותים את שמות העיתונאים שינחו אותם, לכאורה מסיבות של חוסר הסכמות בין המועמדים, אך זה כנראה יקרה בשבוע הבא. השמות האפשריים הבולטים הם לסטר הולט או צ'אק טוד מרשת NBC, דיויד מויר או מרתה ראדץ מרשת ABC, ג'ון דיקרסון או סקוט פלי מרשת CBS, ג'ייק טאפר או דנה באש מרשת CNN וכריס וואלאס או ברט באייר מרשת FOX.

יש לציין שכבר ביום שלישי הבא יופיעו שני המועמדים לנשיאות בזה אחר זה בפורום טלוויזיוני שיעסוק בנושאי ביטחון ויכלול שאלות מהקהל ומעיתונאי רשת NBC שתעביר את המיני-עימות הזה בפריים טיים שלה.ידיעות נוספות:


● "אם הוא ייבחר, הוא יהיה הנשיא הבריא ביותר אי פעם" נטען במכתב הרשמי שאותו כתב רופאו האישי של דונלד טראמפ במטרה לתאר את מצבו הבריאותי של המועמד לנשיאות. התיאור המופרז הזה הוליד גיחוך לא מוסווה אצל אנשי מקצוע רבים שטענו שכך לא נכתב מסמך רפואי והוא התלווה לתהיות כיצד ניתן לכתוב מסמך שכזה "בתוך 5 דקות" כטענתו של אותו הרופא המטפל בטראמפ בסוף השבוע האחרון. מחנה הילרי קלינטון ניצל את זה וגיחך על המסמך ברבים, בעוד טראמפ ניגש ביממה האחרונה אל הטוויטר וטען כי הוא מוכן לשחרר את כל המידע הבריאותי שלו בתנאי שגם קלינטון תעשה כן. בכך הוא העלה מחדש את הטענות הנושנות כאילו קלינטון אינה מתפקדת מבחינה מנטלית. כמעט במקביל חשפה קלינטון ביממה החולפת חלקים מתוכנית הבריאות שלה לאוכלוסייה המבוגרת.

● אחרי מספר עמדות לא ברורות בנושא הגירה, צפוי דונלד טראמפ לשאת ביום רביעי הקרוב נאום מרכזי שיציג את משנתו בנושא. הנאום יינשא מאריזונה, מדינה שהפכה לאחרונה למתנדנדת ומדינה שסובלת באופן קבוע מבעיות של ביטחון גבולות, והוא יצטרף אל לו"ז עמוס של המועמד הרפובליקני שיכלול גם הופעה במדינות וושינגטון שבחוף המערבי של ארה"ב ביום שלישי והופעה באוהיו ביום חמישי במסגרת אירוע של ארגון "הלגיון האמריקאי". גם הילרי קלינטון תשתתף באירוע הזה של "הלגיון האמריקאי" באוהיו והיא תישא שם נאום ביום רביעי.

● את הקמפיין הפרסומי הגדול ביותר שלו עד כה העלה המטה של דונלד טראמפ בימים האחרונים בלא פחות מ-9 מדינות מתנדדנות - פנסילבניה, פלורידה, אוהיו, צפון קרוליינה, וירג'יניה, קולורדו, נבדה, איווה וניו המפשייר. עסקת התשדירים עלתה למטה כ-10 מיליון דולר שנדרשו לרכישת זמני השידור של הפרסומות הללו בתחנות הטלוויזיה המקומיות שם. התשדיר שישודר יעסוק במתקפה על הילרי קלינטון בנושאים כלכליים. כך נראה התשדיר:● את הסיפור המרכזי בכלי התקשורת האמריקנים ביממה האחרונה תפסה הידיעה של עיתון ה"ניו יורק פוסט" לפיה חבר הקונגרס לשעבר אנתוני וינר שלח תמונות בעלות אופי מיני לאישה שאיננה רעייתו. זו הפעם השלישית שפרשיית סקסטינג כזו מתפרסמת אודותיו, בפעם הראשונה הוא נאלץ לפרוש מבית הנבחרים ובפעם השנייה הדבר פגע במאמציו לזכות בראשות עיריית ניו יורק, והחידוש בפרשייה הזו הוא בכך שרעייתו הומה אבדין, אחת מיועצותיה הקרובות ביותר של הילרי קלינטון, החליטה להפסיק לעמוד לצידו והודיעה היום על כוונתה להתגרש ממנו. את הפרשייה הנוכחית חשפה המאהבת, תומכת של דונלד טראמפ, והמועמד הרפובליקני עצמו בירך את אבדין על החלטתה.

● פינת הסקרים: בסקרים הכלליים המצב של קלינטון השתפר במעט לפי הממוצע של אתר RealClearPolitics בעקבות מספר סקרים, כמו אחד של מכון Monmouth שפורסם היום, שהביאו לה יתרון של כ-7% במישור הכללי. בסקרי המדינות: ביממה האחרונה פרסם מכון Emerson סקר שקבע כי הילרי קלינטון מובילה רק ב-5% בלבד במישיגן וב-3% בלבד בפנסילבניה, בעוד דונלד טרמאפ מוביל ב-1% באוהיו. גם באריזונה הוא מוביל ב-1% לפי סקר מקומי.

תגובות לכתבה

0 תגובות